Cloud

mgr Jagoda Kawalec

Img

dyrektor Przedszkola Niepublicznego Jagódkowo

Zanim poszłam na studia moje plany zawodowe były zupełnie inne. Chciałam działać na potrzeby społeczeństwa i starać się o stanowisko w policji, dlatego wybrałam kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne i ukończyłam stopień licencjata. W międzyczasie moje plany życiowe zmieniły się i wtedy narodził się pomysł otwarcia przedszkola. Pomogły mi w tym studia magisterskie na kierunku Ekonomia, mój mąż oraz bezcenne porady innych dyrektorów placówek oświatowych. Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie oświatą ukończyłam prowadząc już przedszkole.

Uczestniczyłam też w kursach niezbędnych w kierowaniu przedszkolem. Ukończyłam także Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie fortepianu. W sierpniu 2015 roku otworzyłam przedszkole “Jagódkowo”. Do dziś pamiętam ten dreszczyk emocji, a także niepokój. Jednak w trakcie swojej prawie 7 letniej pracy utworzyłam sobie obraz mojej placówki. Wiem, że bez zaangażowania moich pracowników, Jagódkowo nie odniosłoby takiego sukcesu.

Moim zadaniem jest koordynowanie placówki, a pracę z dziećmi powierzam moim pracownikom, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, a ich praca to równocześnie ich pasja. Jako zgrany zespół możemy wszystko 🙂

Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci – mam dwie córeczki i dwóch synków. Przebywając z nimi na co dzień poznaję ich potrzeby. Bardzo pomaga mi to w mojej pracy. Mam też kotka i pieska. Lubię podróże, słuchać muzyki, robić zdjęcia, pomagać potrzebującym i spotykać się z rodziną i znajomymi. Uważam, że trzeba przeżyć życie ciekawie, żeby mieć co kiedyś wspominać.