Cloud

mgr Jola Dąbrowska

Img

Nauczyciel w grupie Myszki

Zastępca Dyrektora w Jagódkowie.

Z wykształcenia jestem nauczycielem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, terapeutą pedagogicznym oraz terapeutą integracji sensorycznej. W Jagódkowie pracuję od początku jego powstania czyli od sierpnia 2015 roku. Posiadam ponad sześcioletni staż pracy jako nauczyciel przedszkolny.. Większą część swojego doświadczenia zbudowałam na pracy z przedszkolakami i ich pierwszymi krokami w nowym dla nich świecie przedszkolnej rzeczywistości. W swojej pracy staram się wykorzystywać wiele metod, ponieważ wychodzę z założenia, że każde dziecko jest inne i nie ma jednego „przepisu” na wychowanie i nauczanie, a kluczowym do osiągnięcia porozumienia z dzieckiem jest indywidualne podejście zarówno do wychowania jak i kształcenia.

W swojej pracy stawiam przede wszystkim na dialog z dzieckiem i zrozumienie jego potrzeb – indywidualnych i tych związanych z przynależnością do grupy przedszkolnej. Staram się, aby dziecko czuło się swobodnie i pewnie, bo dobre samopoczucie jest punktem wyjściowym do poznawania świata, a jednocześnie akcentuję obowiązujące zasady, aby już od przedszkolaka każdy mały człowiek rozumiał potrzebę przestrzegania ustalonych reguł.

Prywatnie moją pasją jest fotografia – stając za aparatem, staram się dostrzegać piękno w najdrobniejszych szczegółach, których uchwycenie w obiektywie daje mi mnóstwo radości.

Kursy i szkolenia:
– kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I i II stopnia, 
– kurs doskonalący Arteterapii- terapia sztuką w pracy z dziećmi i młodzieżą,  
– Nauka czytania w przedszkolu w świetle nowej podstawy programowej- szkolenie
– Jak pracować z dziećmi przejawiającymi trudne zachowania- ujęcie behawioralne